Pondělí - Sobota 8:00 - 18:00 hod.

BYTOVÁ ELEKTROINSTALACE BRNO

OD DROBNÉ ÚPRAVY ELEKTROINSTALACE PO CELKOVOU REKONSTRUKCI

Výměna elektroinstalace v paneláku 

Čas na obnovu elektrických rozvodů přichází po 25 až 30 letech. Stará hliníková elektroinstalace v bytech v panelových domech pomalu dosluhuje. Varovnými signály jsou problémy s elektřinou v bytě či domě. Změnu ale může vyvolat také nákup spotřebiče náročného na spotřebu elektřiny. Výměnu elektroinstalace je nejlepší dělat, když takový byt koupíte nebo se do něj teprve budete stěhovat. Neboť se předpokládá, že budete dělat některé rekonstrukční práce. Výměnu starého hlinikového rozvodu je možné provádět i za běhu domácnosti, ale jedná se o náročnější proces jak pro Vás tak pro elektrikáře, který bude práce provádět.

Pracovní postup pří provádění bytové elektroinstalace na povrch a pod omítku – Se hlavně liší v náročnosti provedení pro elektrikáře a uvedení do původního stavu. Přiznané rozvody jsou nejméně náročné na montáž a čas s možností budoucího doplnění elektroinstalace o další zásuvky, vypínače, světla. U bytů se kompletní povrchová elektroinstalace včetně uvedení do provozu většinou zvládne do 3 pracovních dnů a není potřeba jiný řemeslník. 

Rozvody pod omítkou se neobejdou bez hlučného řezání a sekání drážek pro elektrické kabely s následným zapravením zdí a výmalbou. Celý byt je bez elektriky, až na jednu provizorní zásuvku pro veškeré práce spojené s rekonstrukcí. Časová náročnost na hrubé rozvody elektriky 2dny a kompletace 1,5 dne. Slaboproudé rozvody v omítce se dávají do chrániček. Častým řešením u rekonstrukce elektroinstalace panelového bytu je vedením kabelů pod stropem se snížením stropu sádrokartonovou deskou a řezáním drážek od stropu k jednotlivým zásuvkám a vypínačům.


Rekonstrukce elektroinstalace v panelovém bytě? Cena elektroinstalace pro byt 2+1, 3+1 ? Provádíme nové rozvody elektřiny v bytě s konečnou cenou nejčastěji 60-80 000Kč.


Brno | Brno a okolí | Vyškov | Slavko u Brna | Rajhrad | Pohořelice | Mikulov | Břeclav | Znojmo